fbpx
Karlar Altında Safranbolu

Batı Karadeniz Turu

19 - 21Şub2021

Başlama saati: 23:59

Buluşma yeri: İncirli Doğtaş Mobilya Önü

İstanbul Gezginleri

Hareket yer ve saatleri (12 Şubat'ı 13 Şubat'a bağlayan gece): 

00:00 İncirli Doğtaş Mobilya önü

00:30 Mecidiyeköy Meydan Mado Önü

01:00 Kadıkoy Belediyesi Evlendirme Dairesi otoparkı önü                                                                                                     

01:20 Kartal Köprüsü altı

02:15 İzmit Halk Evi karşısı

Seyahatimiz yaklaşık 6-7 saat sürecetir. 

 13 Şubat 2020 Cumartesi

Yörükköyü - Safranbolu - Amasra - Filyos EcoPark 

Sabah saatlerinde, klasik Safranbolu evlerinin en güzel örneklerini görebileceğiniz, henüz bozulmamış Yörük Köyü'ne ulaşıyoruz. Burada Kasım Sipahioğlu Konağı'nda alacağımız kahvaltının (fiyata dahil değildir) ardından, konağın günümüzdeki sahibesi Filiz Teyze'nin unutulmaz anlatımıyla hem Yörük Köyü hem evi hem de ev yaşamını dinledikten sonra köyün tarihi  çamaşırhanesini ziyaret ediyoruz. Köyün içerisinde yapacağımız yürüyüş sırasında göreceğiniz bir büst, Leyla Gencer büstü sizi şaşırtacak. Bu büstün hikayesini konuştuktan sonra Safranbolu için yola çıkıyoruz.

UNESCO Dünya Kültür Miras'ı Listesi'ne alınmış Safranbolu’yu hakim bir noktadan görmek üzere önce Hıdırlık Tepesi'ne gidiyoruz. Ardından meşhur Safranbolu lokumlarının tadına bakıp, öyküsünü dinleyeceğimiz, ilçenin en eski lokumcusu İmren Lokumları'nı ziyaret ediyoruz. Ağzımızı tatlandırdıktan sonra tarihi Safranbolu sokaklarında Köprülü Mehmet Paşa Cami, Cinci Han, Cinci Hamamı, İzzet Mehmet Paşa Camii ve Demirciler ile Yemeniciler arastalarını görerek rehberimiz eşliğinde yürüyüş yapıyoruz.

Safranbolu ziyaretimizin ardındna Fatih Sultan Mehmet'in bile fethederken zarar vermeye kıyamadığı 3000 yıllık kent Amasra'ya doğru yola çıkıyoruz. Fatih Sultan Mehmet’in 'Çeşm-i Cihan' olarak adlandırdığı Amasra’nın manzarasını seyrederek bir fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra Amasra'nın meşhur balıklarının tadına bakabileceğimiz öğle yemeğini  (fiyata dahil değildir) için mola veriyoruz. Öğle yemeğini takiben Cenevizliler döneminden kalma Amasra Kalesi, Boztepe, Kaleiçi ve Tahtacılar Çarşısı'nı gezerek Amasra'daki gezimizi sonlandırıyor ve konaklayacağımız Çaycuma Ecopark Otel'e gitmek üzere hareketediyoruz. Akşam yemeğimizi otelde set menü olarak alacağız.

14 Şubat 2020 Pazar

Zonguldak - Gökgöl Mağrası - Maden Müzesi - Ereğli - İstanbul

Otelde alacağımız sabah kahvaltısını takibenrehberimizin belirleyeceği saatte otelimizden ayrılıyoruz. Yaklaşık yarım saatlik yolculuk sonrası damlataş birikimi yönünden son derece zengin olan traverten, sarkıt, dikit sütunlar ve damlataşlar ile süslü, içerisinde bir yeraltı ırmağı bulunan, Türkiye'nin en uzun mağaralarından birisi olan Gökgöl Mağarası'nı ziyaret ediyoruz. Mağara gezimiz sonrası 2016 yılında ziyarete açılan Zonguldak Maden Müzesi'ni geziyoruz.

Zonguldak'ın ardından yaklaşık kırk dakikalık yolculuk sonrası Ereğli'ye ulaşıyoruz. Ereğli'de ilk durağımız müze haline getirilmiş, Kurtuluş Savaşı'mızın tek deniz savaşının baş kahramanı Gazi Alemdar gemisinin replikasını ziyaret  ediyoruz. Bir sonraki durağımız, Yunan Mitolojisi'ne konu olmuş bir mağaralar grubu olan Cehennemağzı Mağaraları'nı gezip öğle yemeği için Ereğli Pidesi yemeye gidiyoruz.

Ereğli gezimizi tamamladıktan sonra rehberimizin belirlediği saatte  dönüş için İstanbul’a hareket ediyoruz. Misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakarak gezimizi sonlandırıyoruz.

Tur ücreti:

Otel odası konaklama bedeli : 349 TL

Bungalov konaklama bedeli: 399 TL

Tek kişi konaklama ve çocuk ücretleri:

Belirtilen fiyatlar 2 kişilik odalarda kişi başı ücretlerdir. Tek kişi konaklamak isteyen misafirlerimiz 100 TL tek kişi konaklama farkı ödemesi gerekmektedir.  0-3 yaş çocuklar koltuk alınmadığı takdirde ücretsizdir. Koltuk talep edildiği durumda 199  TL olarak ücretlendirilir. 4-6 yaş arası koltuk almak zorundadır. 7-12 yaş grubu çocuklar 279 TL olarak ücretlendirilir. 1 büyük 1 çocuk konaklamasında çocuklar yetişkin olarak ücretlendirilir. Çocuk katılımcınız varsa lütfen bizimle iletişime geçiniz. 

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler:

 • Otobüs ile ulaşım
 • Otobüs içi su servisi 
 • Otelde iki veya üç kişilik odalar da 1 gece oda konaklama
 • Cumartesi akşamı otelde set menü akşam yemeği
 • Pazar sabahı otelde alınan açık büfe kahvaltı
 • Rehberlik hizmetleri
 • Tursab mesleki zorunluluk sigortası
 • Programda belirtilen tüm çevre gezileri

 Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Otelde ekstra harcamalar
 • İlk gün alınan  kahvaltı
 • Öğle yemekleri
 • Extra ve Program dışı geziler, gezi süresince kişisel harcamalar.
 • Programda yer alan tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri katılımcılara aittir.

Not: Cumhurbaşkanlığı genelgesi, valilik ve Turizm Bakanlığı'nın belirlemiş olduğu kararnamaler gereği doluluk ve oturma düzeni uygulanacaktır. Misafirlerimizin biniş sırasında ateş ölçümü yapılacak olup 38 derece ve üstü ateşi olanlar tura alınmayacaklardır. Tur boyunca maske takmak zorunludur.

Kategori  Geziler Yurt İçi Geziler

Etkinlik listesine dön

Başkaları ile paylaşmak isterseniz:

Alakalı Yazılar