fbpx

Gezi Katılım Kuralları


İstanbul Gezginleri olarak ağırlıklı olarak İstanbul içi geziler düzenlemekle birlikte zaman zaman şehir dışı ve yurt dışı geziler de düzenliyoruz. Düzenlediğimiz tüm geziler Türkiye Cumhuriyeti yasaları gereği Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TURSAB) üyesi bir turizm acentesi tarafından organize edilerek, Türkiye Turist Rehberleri Birliği (TUREB) üyesi rehber eşliğinde gerçekleştirilmektedir.

Düzenlediğimiz gezilerin belirli bir düzen içerisinde gerçekleştirilebilmesi için bir gerek gezi öncesinde, gerekse gezi sırasında bir takım kurallarımız bulunmaktadır:

1 – Düzenlediğimiz gezilere katılabilmek için öncelikle başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuruyu internet sitemizde, katılmayı istediğiniz gezinin detay sayfasındaki katılım formunu doldurarak yapabilirsiniz.

2 – Başvuruyu sadece kendiniz için yapabileceğiniz gibi, aileniz ve arkadaşlarımız adına da yapabilirsiniz. Ancak başvuru sahibi olarak katılım şartlarını yerine getirmek sizin sorumluluğunuzdadır.

3 – Başvuru sırasında istenilen zorunlu bilgileri vermeniz gerekmektedir. Sizden alınan bilgiler yasal zorunlulukların yerine getirilmesi ve gezi öncesinde/sırasında iletişimin sağlanması için istenmektedir. Alınan bilgilerin hiç biri üçüncü kişi ya da kurumlarla paylaşılmamakta ve amacı dışında kullanılmamaktadır. Gizlilik politikası metnimize buradan ulaşabilirsiniz.

4 – Başvurunuzu takiben, katılımınızın kesinleşmesi için sizinle iletişime geçilecektir. Katılımınızın kesinleşebilmesi için size tanınan süre içerisinde ödemenizi yapmanız gerekmektedir.

5 – İstanbul Gezginleri kimi gezilerde gezi ücretini gezi günü elden toplamayı tercih edebilir. Bu durumda ödemenizi gezi günü yapabilirsiniz. Ancak aşağıda belirtilen iptal koşullarını sağlamadan ve haber vermeden geziye gelmezseniz İstanbul Gezginleri sonraki gezilere katılımınızı süreli/süresiz engelleyebilir.

6 – Katılımınızın kesinleşmesini takiben sizinle buluşma yeri bilgisi ve gezi günü ulaşabileceğiniz kişinin iletişim bilgileri paylaşılacaktır.

7 – Gezi günü buluşma saatinden en az 15 dakika önce buluşma yerinde olmanız gerekmektedir. Gezi rehberi belirtilen saatte geziyi başlatacaktır. Kimi durumlarda rehber inisiyatif kullanarak geziyi en fazla 15 dakika gecikmeli olarak başlatabilir.

8 – İade ve İptal Koşulları

  • Şehir içi gezilerde gezi tarihinden bir hafta, şehir ve yurt dışı gezilerinde ise gezi tarihinden iki hafta önce katılımınızı iptal edebilir ve ücretinizin iadesini (havale veya EFT masrafları düşülerek) alabilirsiniz.
  • Yukarıda belirtilen sürelerden daha geç iptal etmek isterseniz varsa otel ve araç rezervasyonlarının tamamı, diğer hizmet bedellerinin de 3’te 1’i kesilerek ve havale/EFT masrafları düşülerek iade işleminiz gerçekleştirilecektir.
  • İstanbul Gezginleri belirtilen sürelerden sonra yapılan iptallerde, iptal sahibinin gezilere katılımını süreli/süresiz olarak engelleme hakkını saklı tutar.

9 – Gezilerimize katılım için form doldurarak, sosyal medya platformlarından özel mesajla başvurarak ya da haricen paylaşılan katılım formlarını doldurarak başvurmanız durumunda yukarıdaki şartları kabul etmiş olursunuz.

İstanbul Gezginleri